Burun Estetiği Sonrası 6. Gün – Burun Bandı Uygulaması

 

Burun Estetiği Sonrası 6. Gün – Burun Bandı Uygulaması

Burun estetiği ameliyatı sonrasında genellikle sadece ilk hafta burun ateli ve silikon burun tamponları tutulur. 1. haftadan sonra burun atelleri ve silikon burun tamponları alınır ve hasta artık görsel anlamda ve burun nefesi konusunda rahatlar ... İşte bu dönemde bazı hastalar ameliyat olduklarını unutarak burunlarını dış travmalardan koruyamayabilmektedir. Aslında, önceki tekniklerden çok daha az travmatik uygulamalar yapıldığından, videoda da gördüğünüz ameliyat sonrasında 6. günde hemen hemen hiç morluk görülmemektedir. Burun estetiği sonrasında burun cildinin hava transferini kapatmadan ve burun ucunu askıya alacak şekilde videoda görüldüğü gibi basit flaster uygulaması yapılabilir. Bunun için bir tane ince hazırlanmış flaster aşağıdan yukarıya doğru orta hatta burun ucuna yapıştırıldıktan sonra (burun asıcı olarak), diğer bir tanesi bu flasterin üst uçlarını örtecek şekilde dik olarak yapıştırılabilmektedir.

Ameliyattan sonra genellikle 7. ve 14. günler arasında bu bast band uygulaması önersem de; hastalar bunu 7. ve 21. günler arasında da uygulayabilmektedir. 1. haftadan sonraki ve daha sonrasında Burun bandı uygulamasının etkinliği tartışmalıdır. Burun bandı uygulamasının fiziksel etkileri haricinde, özellikle bu şekilde flaster yapıştırmamın iki büyük nedeni:

1. Hastaya "senin burnuna ameliyat yapıldı, koru onu"
2. Çevredeki insanlara "ameliyat yapılmış burun, lütfen dokunmayınız!" mesajını verebilmek.

Burun bandajı ve flaster uygulaması ilgili ayrıntılı bilgileri bulabileceğiniz linkler:

http://www.burun-estetigi-rinoplasti.com/burun-estetigi-sonrasi.html
http://www.burun-estetigi-rinoplasti.com/burun-estetigi-ameliyati-sonrasi-sorulan-sorular.html
http://www.burun-estetigi-rinoplasti.com/burun-ateli.html
http://www.kulakburunbogaz.info/Rinoplasti(BurunEstetigi)Ameliyati.html

 

Yukarıdaki iki videoda, Cem TV' de yayınlanan ve Handan Kurtkan tarafından sunulan "Sağlıklı Hayat" programının canlı yayın konuğu olan KBB uzmanı Dr.Murat Enöz tarafından, burun ucu estetiği, burun ucu kaldırma, burun ucu dolgusu, burun askılama yöntemi, burun ameliyatı riskleri, alar kollaps, gaga burun deformitesi, semer burun deformitesi, burun törpüleme işlemi, burun ucu düşmesi, burun ucu düşmesi tedavisi, gülerken burun ucu sarkması, burun estetiği ameliyatı sonrası bakım, burun ucu estetiği sonrası, burun estetiği ameliyatı sonrası morluk ve ödem için öneriler, burun etlerinin görevleri, burun eti ameliyatı, burun ucu operasyonu, burun eti operasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.