Videolar

20 Dakikada Burun Ucu Estetiği

20 Dakikada Burun Ucu Estetiği

Burun ucu estetiği - Bandajsız burun ucu kaldırma - Burun ucu ameliyatı - Tamponsuz burun ucu ameliyatı

 Videoyu İzle >>

 

Pillar Implant Video

Pillar Implant Videosu

Pillar Implant Videosu - Pillar Implant Horlama Tedavisi - Damak Germe - Pillar Damak İmplant

 Videoyu İzle >>

 

 

Burun Eti Küçültülmesi Ameliyatı

Konka radyofrekansı ameliyatı - Burun eti ameliyatı video - Burun eti küçültülmesi - Burun eti ameliyatı - Konka ameliyatı - Konka küçültülmesi ameliyatı - Burun eti yakılması - Arthrocare Coblation konka probu

 Videoyu İzle >>

 

 

Burun Kanaması - Geniz Etinden Kanama

Burun kanaması tedavisi - Burun kanaması video - Burun kanamasında önlemler - Burun kanaması neden olur? - Geniz etinden kanama - Epistaksis video

 

 

 Videoyu İzle >>

 

 

 

Burun İçerisine Boşalan Sağ Maksiller Sinüs Retansiyon Kisti

Endoskopik sinüs cerrahisi - Endoskopik sinüzit ameliyati - Maksiller sinüs retansiyon kisti - Sinüzit ameliyatı - Maksiller sinüste kist

 Videoyu İzle >>

 

 

 

Deviasyon Ameliyatı

Deviasyon ameliyatı - Burun Eğriliği ameliyatı - Smr ameliyatı - Septoplasti ameliyatı - Submüköz Rezeksiyon ameliyatı - Deviasyon ameliyati sonrasi - Deviasyon ameliyati hangi durumlarda gereklidir?

 Videoyu İzle >>

 

 

Kulak Zarı Ameliyatı 

 

Kulak zarı ameliyatı - Timpanoplasti - Miringoplasti - Kulak Zarı perforasyonu onarımı - Kulak zarı onarılması - Transkanal miringoplasti videosu

 Videoyu İzle >> 

 

 

Ses Teli Nodülü - Ses Tellerinde Kanama - Larengofarengeal Reflü

Ses teli nodülü - Ses teline kanama - Ses teli ödemi - Laringofarengeal reflü - Sessiz reflü

 Videoyu İzle >>

 

 

Sigaranın Ağız İçerisinde Yaptığı Olumsuz Değişiklikler

Sigaraya bağlı küçük dil uzamanası - Sigaraya bağlı boğazda tahriş - Sigaraya bağlı yumuşak damak sarkması

 Videoyu İzle >>

 

 

Burun Tıkanıklığı Nedenleri ve Tedavisi, Uyku Apnesi Sendromu - Bölüm 2

Burun tıkanıklığı nedenleri - Burun tıkanıklığı tedavisi - Burun tıkanıklığı neden olur - Burun ameliyatları

 Videoyu İzle >>

 

 

Burun Tıkanıklığı Nedenleri ve Tedavisi, Uyku Apnesi Sendromu - Bölüm 1

Burunda kıkırdak eğirliği - Uyku apnesi sendromu - Nazal septum deviasyonu - Burun eti büyümesi

 Videoyu İzle >>

 

 

Mastoidektomi Ameliyatı

Mastoidektomi ameliyatı, kronik orta kulak iltihabı tedavisi, kronik otitis media, kolesteatom, mastoidektomi operasyonu, radikal mastoidektomi, modifiye radikal mastoidektomi. revizyon mastoidektomi ameliyatı, mecraplasti, metaoplasti.

 Videoyu İzle >>

 

 

Dil Bağı Nedir? - Dil Bağı Belirtileri - Dil Bağı Muayenesi - Dil Bağı Ameliyatı

Dr. Murat Enöz, Almanya ve Türkiye üzerinden yayın yapan TR1 Kanalı' nda yayınlanan Sehal Çabuk' un sunduğu "Sağlıklı Bilgilen Programı" nda dil bağı (hipertrofik lingual frenulum / ankiloglossi) tanımı, dil bağı belirtileri, dil bağı muayenesi ve dil bağı ameliyatı ile ilgili konuşuyor.

 Videoyu İzle >>

 

 

İç Kulakta Denge Kristali Kopması (BPPV - Benign Paroksismal Pozisyonel Vertigo)

Dr. Murat Enöz, Almanya ve Türkiye üzerinden yayın yapan TR1 Kanalı' nda yayınlanan Sehal Çabuk' un sunduğu "Sağlıklı Bilgilen Programı" nda bir çok insanın karşılaşabileceği bir durum olan, iç kulaktaki denge kristallerinin kopması hastalığı (Benign Paroksismal Pozisyonel Vertigo / BPPV) ile ilgili konuşuyor.

 Videoyu İzle >>

 

 

Bademcikler Alınmalı mıdır? - Bademcik Ameliyatı Riskli midir? - Bademcik ve Geniz Eti Neden Büyür?

Dr. Murat Enöz, Almanya ve Türkiye üzerinden yayın yapan TR1 Kanalı' nda yayınlanan Sehal Çabuk' un sunduğu "Sağlıklı Bilgilen Programı" nda bademcik ameliyatı (tonsillektomi) ve geniz eti ameliyatı (adenoidektomi) ile ilgili konuşuyor.

 Videoyu İzle >>

 

 

Sinüzit Nedir? - Sinüzit Nasıl Tedavi Edilir? - Sinüzit İçin Önlemler

Dr. Murat Enöz, Habertürk Kanalı' nda yayınlanan, "Sağlık Masası Programı" nda sinüzit hastalığının tanısı, belirtileri ve tedavisi ile ilgili konuşuyor.

 Videoyu İzle >>

 

 

Endoskopik Sinüzit Ameliyatı Öncesi, Lokal Anestezik İnfiltrasyonu

Sol kronik maksiller sinüziti olan hastaya planlanan endoskopik sinüzit ameliyatı öncesinde, lokal anestezik infiltrasyonun yapılışı videoda görülmektedir.

 Videoyu İzle >>

 

 

Horlama ve Uyku Apnesi Olan Hastada, Uyku Endoskopisi, Küçük Dil ve Yumuşak Damak Ameliyatı

Horlama ve uyku apnesi olan hastanın, uyku endoskopisinde, yumuşak damak bölgesindeki kapanma izleniyor. Yumuşak damak germe, küçük dil ameliyatı sonrasında hava yolunun kapanmadığı görülüyor.

 Videoyu İzle >>

 

 

Kulak Ventilasyon Tüpü Çıkarılması

Kronik seröz otitis media tanısı konulan ve kulak zarına daha önceden ventilasyon tüpü (1.14 mm çapında T tüp) yerleştirilen hastanın, kulak zarından tüpün çıkarılması izlenmektedir.

 Videoyu İzle >>

 

 

Dil Bağı Ameliyatı

Dil ameliyatı videousu - Dil bağı kesilmesi - Dil altı bağı ameliyatı - Dil altı bağı kesilmesi - Lingual frenulektomi - Tongue tie release surgery - Ankyloglossia surgical correction

 Videoyu İzle >>

 

 

Ameliyatsız Burun Estetiği

Dr. Murat Enöz, Kanal +1' de yayınlanan Burcu Sarıca ile Sağlik Hatti Programı' nda, Ameliyatsız burun estetiği - Ameliyatsız burun ucu kaldırma - Ameliyatsız burun ucu estetiği - Burun ucu dolgusu - İple burun ucu kaldırma - Eksternal strut greft yöntemi - Burun dolgusunun riskleri - Burun ucu kaldırma teknikleri - Medikal burun estetiği" ile ilgili konuşuyor. Program içerisinde ayrıca Dil bağı belirtileri - Yeni dil bağı sınıflandırma kriterleri - Dil bağı ameliyatı teknikleri hakkında da bilgiler veriyor.

 Videoyu İzle >>

 

 

Birbirine Karıştırılabilen İki Sağlık Sorunu Hipotirodi ve Uyku Apnesi Sendromu

Op.Dr. Murat Enöz ve Doç.Dr.Tijen Yeşim Erdem ile birlikte, Kanal +1' de yayınlanan "Burcu Sarıca ile Sağlik Hatti Programı" nda, "Birbirine Karıştırılabilen İki Sağlık Sorunu Hipotirodi ve Uyku Apnesi Sendromu" ile ilgili konuşuyor. Program içerisinde ayrıca "uyku kalitesi - yorgunluk hissi - gündüz uykululuğu - uykuda solunum durması - kalitesiz uyku - kilo alma - uyku apnesi sendorumu - horlama ameliyatı - guatr - hipotiroidi" hakkında da bilgiler veriliyor.

 Videoyu İzle >>

 

 

Orta Kulak Kireçlenmesi (Otoskleroz Hastalığı) Animasyonu

Orta kulak kireçlenmesi ya da "Otoskleroz Hastalığı' nda, genellikle orta kulakta bulunan 3 kemikçikten en iç tarafta olan stapes - üzengi kemiği tabanındaki sertleşmeye bağlı olarak, ses iletiminde azalma ve dolayısıyla işitme kaybı ortaya çıkmaktadır. Stapedektomi ameliyatlarında, bu sertleşen taban bölümü çıkarıldıktan sonra, stapes kemiğinin görevini görebilecek ideal özellikleri bulunan teflon piston ya da akıllı metal teknolojisi ile üretilen protez yerleştirilmektedir ...

 Videoyu İzle >>

 

 

Thermal Welding Yöntemi İle Kansız ve Bıçaksız Dil Bağı Ameliyatı (Bloodless and Bladeless Lingual Frenectomy With Thermal Welding)

Dil bağı ameliyatı - Dil bağı kesilmesi - Dil altı bağı kesilmesi - Thermal welding yöntemi - Kansız, bıçaksız dil bağı ameliyatı - Lazerle dil bağı ameliyatı

 Videoyu İzle >>

 

 

Dil Bağı Nedir? - Dil Bağı Belirtileri - Dil Bağı Muayenesi - Dil Bağı Ameliyatı

Ankliloglossi (Kısa Dil Bağı / Hipertrofik Lingual frenulum / Kısa Frenulum / Tongue Tie), normalde dilin altında ve orta hatta bulunan bir yapı olan dil bağının, dilin ağız tabanına yapışık halde kalmasına neden olacak şekilde; normalden kısa ya da kalın olması anlamına gelmektedir ...

 Videoyu İzle >>

 

 

Semazenler ve İstanbul Hakkında Hazırlanan Fransızca Belgeselde, Dr.Murat Enöz, Semazenlerde ...

Semazenler, Sufi Müzik ve İstanbul Hakkında Hazırlanan Fransızca Belgeselde, Dr.Murat Enöz, “Sema” Yaparken Semazenlerde Neden Baş Dönmesi Görülmediğini Anlatıyor. Röportaj, Fransa ve Almanya' da Yayın Yapan "Arte Channel" Kanalında Yayınlanmıştır.

 Videoyu İzle >>

 

 

Arka Dil Bağı - Ön Dil Bağı - Dil Bağı Kesilmesi 

Ön Dil Bağı (Anterior Tongue Tie), en sık görülen ve dilin ön kısmında bulunan dil bağı türüdür. Arka dil bağından farklı olarak kolayca görülerek farkedilebilir. Arka Dil Bağı (Posterior Tongue Tie), emzirme esnasında daha fazla zorlanmaya neden olan ve parmakla dokunularak anlaşılabilen dil bağı türüdür. Dilin orta kısmının ağız tabanına bitişik halde kalmasına neden olur. Arka dil bağı, hekim muayenesi esnasında, parmakla dilin orta kısmının, iki taraflı bastırılarak muayene edilmesi sonucunda anlaşılabilir. En sık gözden kaçan, dil bağı türüdür! ...

 Videoyu İzle >>

 

 

Geniz Eti Büyümesi Nedenleri, Belirtileri, Tanısı ve Geniz Eti Ameliyatı

Geniz eti, burun deliklerinin en gerisinde bulunan lenfoid yapıda bir dokudur. Burundan alınan nefes ile giren mikrop partikül ve allerjenlerin üzerine yapışır ve bunların alt solunum yollarına ulaşması engellenir. Genetik yatkınlığın dışında; kirli havası bulunan, allerjen oranı yüksek, sigara dumanı bulunan, mikrop konsantrasyonu yüksek olan ve allerjen açısından zengin ortamlarda uzun süreli bulunmak geniz etinin büyümesini kolaylaştırabilir.

 Videoyu İzle >>

 

 

Bahar Allerjisi - Polen Allerjisi - Bahar Yorgunluğu - Bahar Alerjisi Tedavisi

Dr.Murat Enöz, Tvnet' de Yayinlanan "Artı Eksi Haber Programı" nda "Bahar Allerjisi - Polen Allerjisi - Bahar Yorgunluğu - Bahar Alerjisi Tedavisi" hakkında konuşuyor.

 Videoyu İzle >>

 

 

Tip II Ön Dil Bağı

Tip II dil bağı muayenesi - Tip II ön dil bağı belirtileri - Tip II dil bağı muayenesi - Tip II dil bağı tedavisi

 Videoyu İzle >>

 

 

Dil Bağı Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Dil bağı muayenesi - Dil bağı belirtileri - Tip II dil bağı - Tip 2 ön dil bağı - Dil bağı ameliyatı sonrası - Dil bağı kesilmesi sonrası

 Videoyu İzle >>

 

 

Dil Bağı Ne Kadar Kesilmeli?

Dil bağı ameliyatı - dil bağı kesilmesi - dil alt bağı ameliyatı öncesi ve sonrası - dil bağı nasıl anlaşılır? - dil bağı nasıl kesilir? - dil bağı ne zaman kesilir?

 Videoyu İzle >>

 

 

Kıkırdak Şekillendirme İle Kepçe Kulak Ameliyatı (Modifiye Teknik Kepçe Kulak Ameliyatı)

Kulak kepçesinin dışarıya doğru açılı ve belirgin olması anlamına gelen deformite kepçe kulak deformitesi olarak tanımlanmaktadır. Kafatası ve yüz bölgesinde en sık görülen doğumsal anomalilerden olmasına rağmen, tanım olarak literatürde net bir görüş birliği yoktur ...

 Videoyu İzle >>

 

 

Kulak Zarı Delinmesi ve Tedavisi - Star Web TV

Dr. Murat Enöz, Star Gazetesi Web TV' de, Özlem Saraç' ın sunduğu programda, "kulak zarı delinmesi, kulak zarı delinmesi belirtileri, kulak zarı delinmesi tedavisi, kulak zarı ameliyatı, kulak zarı deliği, kulak zarının delinmesi, kulak zarı patlaması tedavisi" hakkında konuşuyor.

 Videoyu İzle >>

 

 

Valsalva Manevrası İle Kulak Zarı Kaldırma

Kulak zarı çökmesi - Valsalva manevrası nedir? - Kulakta basınç tedavisi - Basınç kulak tıkanması.

 Videoyu İzle >>

 

 

Burun Tıkanıklığı ve Medikal Tedavisi 

Dr. Murat Enöz, Star Gazetesi Web TV' de, Özlem Saraç' ın sunduğu programda, "burun tıkanıklığı nasıl geçer ve burun tıkanıklığı ameliyatı" hakkında konuşuyor.

 Videoyu İzle >>

 

 

Nazal Septum Deviasyonu Animasyonu 

Nazal septum (burun septumu), burun boşluğunu dikine olarak iki ayrı boşluğa ayıran, kıkırdak ve kemikten oluşan yapıdır. Bu septumun herhangi bir tarafa eğriliği "nazal septum deviasyonu / burun kıkırdağı eğriliği / burun septumu eğriliği" olarak adlandırılmaktadır ...

 Videoyu İzle >>

 

 

Endoskopik Konka Bülloza Ameliyatı

Orta konkanın içerisinin normalden farklı olarak hava dolu olması anomalisi, "konka bülloza" ya da "bülloz konka" ya da "pnömatize konka"olarak adlandırılmaktadır ...

 Videoyu İzle >>

 

 

Makasla Arka Dil Bağı Ameliyatı

Dil bağı (hipertrofik lingual frenulum) ile ilgili netleştirilmemiş ve eksik kalan bilgiler yavaş yavaş netleştiriliyor.

Örneğin:
•"dil kısalığı" (DİL BAĞI KISALIĞI DEĞİL!) aslında arka dil bağı olduğu
•Ön dil bağının kolayca göülebilmesine rağmen; arka dil bağının sadece elle muayene esnasında anlaşılabileceği
•"Dil bağı yok ama konuşma bozkuluğu var" diye söylenen hastalarda gözden kaçmış arka dil bağı olabileceği
•Ön dil bağının "Tip I,II ve III" olmak üzere 3 ayrı şekilde sınıflandırılabileceği
•Arka dil bağı olan bebekler, meme emerken zorlanır ve beslenme sorunları görülür, en fazla gözden kaçan dil bağı türüdür ...

 Videoyu İzle >>

 

 

Mastoidektomi Ameliyati Videosu (Mastoidectomy Operation)

Kronik orta kulak iltihabı olan hastalarda genel tedavi prensipleri, iltihap tedavisi ve işitmenin korunmasıdır. Bu hastalığı olan insanların, kulaklarını su temasından koruması önemlidir. İltihap tedavisi için topikal damla tedavisi ve ağızdan antibiyotik tedavisi ...

 Videoyu İzle >>

 

 

Burun Estetiği Sonrası 6. Gün – Burun Bandı Uygulaması

Burun estetiği ameliyatı sonrasında genellikle sadece ilk hafta burun ateli ve silikon burun tamponları tutulur. 1. haftadan sonra burun atelleri ve silikon burun tamponları alınır ve hasta artık görsel anlamda ve burun nefesi konusunda rahatlar ...

 Videoyu İzle >>

 

 

Burun Estetiği Sonrası 6. Gün – Burun Bandı Uygulaması

Burun estetiği ameliyatı sonrasında genellikle sadece ilk hafta burun ateli ve silikon burun tamponları tutulur. 1. haftadan sonra burun atelleri ve silikon burun tamponları alınır ve hasta artık görsel anlamda ve burun nefesi konusunda rahatlar ...

 Videoyu İzle >>

 

 

Estetik Burun Ameliyatı Sonrasında Burun Masajı Nasıl Yapılır?

Burun estetiği ameliyatı sonrasında, burun masajının yapılması ödemin daha hızlı azalması, cilt altı ödem ve iyileşme dokusunun hızlı şekillendirilmesi açısından önerilse de; burun masajının etkinliği ve yapılma süresi konusunda tartışmalar mevcuttur ...

 Videoyu İzle >>

 

 

Burun Eti Ameliyatı

Burun eti ameliyatı - Konka radyofrekansı - Burun eti küçültme - Burun eti düzeltme - Burun tıkanıklığı tedavisi

 Videoyu İzle >>

 

 

Burun Dolgusu İle Burun Törpüleme Arasındaki Farklar

Ameliyatsız burun estetiği yöntemi olduğu için hastalar tarafından pratik bir uygulama olarak görülse de; burun dolgusu uygulamaları sadece burun hacminde artışa neden olabilir ve buruna istenilen şekli vermede sınırlı etkiye sahiptir ...

 Videoyu İzle >>

 

 

Uyku Endoskopisi - Küçük Dil Yumuşak ve Yumuşak Damak Bölgesinde Kapanma

Horlama, üst hava yollarında, nefes alma esnasındaki kollaps ve titreşime bağlı olarak ortaya çıkan vibratuar sestir. Çoğunlukla uyku apnesi ile birlikte bulunur ...

 Videoyu İzle >>

 

 

Orta Kulakta Sıvı Birikimi (Seröz / Efüzyonlu Otitis Media)

Efüzyonlu otitis media (EOM ya da OME) orta kulak boşluğunda içinde enfeksiyon belirtileri olmaksızın sıvı koleksiyonu olması anlamında kullanılmaktadır. Bu duruma ayrıca seröz veya sekretuar otitis media  ...

 Videoyu İzle >>

 

 

Erkek Burun Ucu Estetiği ve Erkek Burun Estetiği Animasyonu

Erkek burun ucu estetiği - Erkek burun estetiği - Erkekte burun ucu ameliyatı - Erkekte burun estetiği ameliyatı

 Videoyu İzle >>

 

 

Dil Bağı Ameliyatı Sonrası

Dil bağı ameliyatı sonrasında yapılması gerekenler - Dil bağı kesilmesi sonrası -Dil altı bağı ameliyatı sonrası - Dil altı bağı kesilmesi sonrası

 Videoyu İzle >>

 

 

Nazal Septum Perforasyonu - Tanımı, Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi

Burun septumu, kıkırdak ve kemikten oluşan ve her iki yüzü mukoperikondrium - kıkırdak zarı, mukoperiosteum - kemik zarı ile kaplı, boylu boyunca burun boşluğunu dikine - vertikal olarak ikiye ayıran yapıdır ...

 Videoyu İzle >>

 

 

Dil Bağı Mauyenesi

Dil bağı muayenesi – Ön dil bağı muayenesi - Arka dil bağı muayenesi – Dil bağını elle muayenesi – Dil altı bağı muayenesi - Anterior tongue tie examination - Posterior tongue tie examination

 Videoyu İzle >>