Rinoplasti (Burun Estetiği) Ameliyatı Sonrası Hasta Bakımı ve Ameliyat Sonrası Bilinmesi Gerekenler

1. Ameliyat sonrası ilk birkaç gün için, şişme ve rahatsızlık hissini azaltmak için gözlerin çevresine, buz, soğutma jeli ya da soğuk ıslak bez uygulamak faydalı olacaktır. Soğuk uygulama için bir torbanın içinde ezilmiş buz parçaları koyularak veya eczaneden soğutma jelleri satın alınarak uygulanabilir. 1 saate 45 dakika soğuk uygulama, arkasından 15 dakika ara verilmesi idealdir.

2. Birkaç gün hafif kanlı burun akıntısı görülebilir. Birçok hasta ameliyat sonrası ilk hafta için burun akıntısının olduğunu vurgulamaktadır. Burnun içinde şişme ve kabuklanma nedeniyle ilk hafta burun tıkanıklığının olması doğaldır.

3. Burnun içine veya dış kısmına uyguladığımız Nazal splint veya band doktora danışılmadan çıkarılmamalıdır. Burun üstündeki atel ya da splinti yapıştıran badlar kuru tutulmalıdır. Ama atel alanına uzak yüz bölgesi ve saç yıkanabilir. İlk hafta kuaföre gidilerek baş arkaya doğru sarkıtıldığında saçlar yıkattırılabilir.

4. Oksijenli su ile ıslatılmış bir Q-tip günde birkaç kez ile dikiş ve burun delikleri temizlemek amacıyla kullanılabilir.

5. Burun içerisine okyanus suları ve burun mukozasını besleyen vazelin ve A vitamini içeren damla, pomat ya da spreyler kullanılabilir. (Örneğin : Sinomarin Sprey 125 cc, günde 4 sefer 2 fıs ve Rinopantiena damla günde 4 sefer 2 damla şeklinde ...) Yakın zamanda E vitamini de içeren Rinopanteina Sprey de ülkemizde piyasaya sürüleceğinden ameliyat sonrası kullanılabilir.

6. Buruna darbe alınmamalıdır, bu süre ilk 10 gün olarak bazı yabancı kaynaklarda belirtilse de burun kemiğinin %100 iyileşmesi için yaklaşık 6 ay, %80 iyileşmesi için yaklaşık 2 ay geçmesi gerektiğini unutmayın. Yine doktorunuz tarafından burun kemiğinize işlem uygulandıysa aynı süreler gözlük takma için de geçerlidir. Eğer hapşırma gerekiyorsa, ağzınızı açın ve havanın ağızınından çıkmasını sağlayın.

7. Her iki gözün köşesine yakın bantlanmış atel altından biraz kanlı sızıntı fark edebilirsiniz. Bu durum normaldir ve kemiğin dışarıdan kırıldığı milimetrik cilt kesisi alanındaki ufak sizintılara bağlıdır.

8. Kesiler veya kabuklu alanlar üzerine makyaj yoğun makyaj uygulanmamalıdır.

9. Bir yıl ile 6 ay arasında burun ucunda uyuşukluk olabilir.

10. Göz altlarında morarma ve şişme görülebilir ve kabaca 10 gün içinde ortadan kaybolacaktır.

11. Burnunuzun en az 6 ila 12 ay boyunca değişebileceğini lütfen unutmayın ...

burun ameliyatı sonrası morluklar kaç günde geçer, burun ameliyatı sonrası morluklar ne zaman geçer, burun ameliyati sonrasi morarma, burun estetiği sonrası morluk ve şişlikler,

Burun estetiği ameliyatı sonrası morluk ve şişlik içn daha önceden yazdığım aşağıdaki makaleleri okuyabilirsiniz >>

Nose Job in Istanbul

Yukarıdaki iki videoda, Cem TV' de yayınlanan ve Handan Kurtkan tarafından sunulan "Sağlıklı Hayat" programının canlı yayın konuğu olan KBB uzmanı Dr.Murat Enöz tarafından, burun ucu estetiği, burun ucu kaldırma, burun ucu dolgusu, burun askılama yöntemi, burun ameliyatı riskleri, alar kollaps, gaga burun deformitesi, semer burun deformitesi, burun törpüleme işlemi, burun ucu düşmesi, burun ucu düşmesi tedavisi, gülerken burun ucu sarkması, burun estetiği ameliyatı sonrası bakım, burun ucu estetiği sonrası, burun estetiği ameliyatı sonrası morluk ve ödem için öneriler, burun etlerinin görevleri, burun eti ameliyatı, burun ucu operasyonu, burun eti operasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Burun Estetiği Öncesi ve Sonrası Fotoğrafları

Burun estetiği öncesi sonrası foto, burun estetiği merkezi, burun estetiği doktoru, burun estetiği istanbul

 

Yukarıda burun estetiği öncesi ve sonrası hasta fotoğrafları görülmektedir. Videonun yüklenmesi için bir süre beklemeniz gerekmektedir. Daha fazla fotoğraf bulabileceğiniz link >> Doğal Burun Estetiği

 

 

 

Cerrahi Kesin Bir Bilim Değildir ve Sonuçlar Her Zaman Tahmin Edilemez >>

Rinoplasti (Burun Estetiği) Ameliyatı Hangi Durumlarda Yapılmamalıdır >>

Her Hasta Ayrı Bir Plan ve Ayrı Teknik Gerektirebilir >>

Rinoplasti (Burun Estetiği) Ameliyatı Öncesi Fotoğraf İncelemeleri >>

Ameliyat Sonrası En Mutlu Olması Muhtemel Hasta, Yüzüne Yakışan Buruna Sahip Olmak İsteyen Hastalardır! >>

Rinoplasti (Burun Estetiği) Ameliyatının Komplikasyonları >>

Rinoplasti (Burun Estetiği) Ameliyatı Sonrası Hasta Bakımı ve Ameliyat Sonrası Bilinmesi Gerekenler >>

Rinoplasti (Burun Estetiği) Ameliyatı Fiyatı Nasıl Belirlenir? >>

Rinoplasti (Burun Estetiği) Ameliyatı Sonrası Sigara Kullanılabilir mi? >>

Açık Teknik ve Kapalı Teknik Rinoplasti (Burun Estetiği) Ameliyatlarının Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir? >>

Rinoplasti (Burun Estetiği) Ameliyatı Sonrası Gözlük Kullanımı >>

Rinoplasti (Burun Estetiği) Ameliyatı Sonrası Tuzlu Sularla Burun Lavajı Ne Kadar Süre Yapılmalıdır? >>

Sinüs Rinse Kullanımı ve Hazırlanması / Sinüs Rinse Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar >>

Bayan Burun Estetiği

Bayan burun estetiği ameliyatı ile ilgili benzer bir makale linki >> Bayan Burun Estetiği Ameliyatı