Kepçe Kulak Nedeniyle Çocuklarda Psikolojik Problemler Görülebilir

Bazı doğu kültürlerinde, sopa şeklinde kulak kepçesinin iyi şansları yakalamak için bir belirteç olduğu düşünülse de; özellikle çocukluk çağında, kepçe kulak ya da asimetrik kulak kepçesi diğerleri tarafından “kabul edilemez” olduğu ve kepçe kulakların sahipleri çizgi film karakterleri gibi tuhaf karakterlere benzetilebildiğinden psikolojik olarak baskı ve sorun haline gelebilmektedir. Batı toplumunda, popüler çizgi çizgi film karakterleri genellikle büyük tanınmış veya çıkıntılı kulaklar ile donatılmış bulunmaktadır. Kepçe kulak deformitesi bu nedenle, genellikle psikolojik zorluklar veya okul çatışmalarına yol açar.

Tiyatro oyunları ve kitaplarda da, tuhaf karakterler, daha az zeki ve komik görünümlü bireyleri tasvir edilmek istendiğinde genellikle büyük veya garip şekilli kulakları olan kişiler tanımlanmaktadır. Toplumda yaratılan ve bilimsel temelleri olmayan bu durum, kişilerde uzun zaman içerisinde kişilik değişikliklerine neden olabilmektedir.

 

Kepçe Kulak Tanımlaması ve Nedenleri >>

Kepçe Kulak Ameliyatı - Mustardé Tekniği >>

Kepçe Kulak Ameliyatı - Pitanguy Tekniği >>

Kepçe Kulak Ameliyatı - Modifiye Teknik >>

Kepçe Kulak Ameliyatı - Konka Mastoid Sütür Tekniği >>

Kepçe Kulak Düzeltilmesinde Hangi Teknik En İyi ve En Güvenilirdir? >>

Kepçe Kulak Ameliyatı (Otoplasti Ameliyatı / Aurikuloplasti Ameliyatı / Pinnaplasti Ameliyatı / Estetik Kulak Ameliyatı) Sonrası Hasta Bakımı >>

Kepçe Kulak Ameliyatı (Otoplasti Ameliyatı ya da Estetik Kulak Ameliyatı) Sonrası Görülebilecek Sorunlar >>

Kulağınızı Saklamayın! >>

Kepçe Kulak Estetiği Ameliyatı Fiyatı Nasıl Belirlenir? >>

Kepçe Kulak Nedeniyle Çocuklarda Psikolojik Problemler Görülebilir >>