Her Hasta Ayrı Bir Plan ve Ayrı Teknik Gerektirebilir

Her insanın yüzü farklı yapıda olduğu için, ameliyat sonrası planlanan burun yapısı da farklı olması doğaldır. Eski ameliyat hastalarında olduğu gibi, burun deliklerinin uzaktan görüldüğü, üzerinde keskin bir düz hattın olduğu, yarım piramid ya da “sıkma burun” şeklinde tek, standart ve doğal olmayan burunların yerini; yüze yakışan, yüzün oranlarına uygun olarak her hastanın ayrı bir şekilde değerlendirildiği doğal burunlar almaktadır. Standart ameliyatlar yerine kişiye özel ameliyatlar yapılmaktadır.

Burun Estetiği - Kaudal Septum Deviasyonu

Burun Estetiği - Kaudal Septum Deviasyonu

Yukarıda, nazal septumun alt kısmında deviasyon (kaudal septum deviasyonu) olan hastanın burun estetiği ameliyat öncesi ve sonrası burun fotoğrafı görülmektedir. Burun ucunda sağdan dışarıya doğru çıkıntılı görünen yapı aslında burunnun tam orta jattında bulunması gereken septumun en alt kısmıdır. Bu bölümün tek başına çıkarılması burun ucu desteiğinde ciddi zayıflamaya neden olabilmektedir. Yukarıdaki hastaya, burun estetiği ameliyatı esnasında, ilgili eğri kıkırdak kısmı çıkarıldıktan sonra burun ucuna destek kıkırdak greft yerleştirilmiştir.

Burun estetiği merkezi

 

Burun estetiği tekniğiBazı burun estetiği ameliyatlarında sadece basit burun kemiği törpüleme işlemi ve burun ucu kaldırma işlemi yeterli olurken; bazılarında burun kemiğinin kırılmasına ilave olarak kaburgadan ya da kulak kepçesinden kıkırdak alınarak buruna yerleştirilmesi planlanabilmektedir.

 

Burun ucu estetiği - Burun ucu estetiği izle - Burun ucu estetiği fiyat - Burun ucu estetiği iyileşme süreci - Burun ucu estetiği fiyatları - Burun ucu estetiği sonrası İstanbul - Burun ucu ameliyatı - Burun ucu ameliyatı nasıl yapılır - Burun ucu ameliyatı olanlar - Burun ucu ameliyatı izle - Burun ucu ameliyatı fiyatı - Burun ucu ameliyatı sonrası - Burun ucu ameliyatı iyileşme süreci - Burun ucu ameliyatı olan varmı - Tipplasti, Tipplasti fiyat - Tipplasti yaptıranlar - Tipplasti olanlar - Tipplasti iyileşme - Tipplasti nedir - Tipplasti istanbul - Burun ucu daraltma - Burun ucu daraltma ameliyatı – Burun kaldırma - Burun ucu dolgusu - İple burun ucu kaldırma

Doğal Burun Estetiği

 

 

Cerrahi Kesin Bir Bilim Değildir ve Sonuçlar Her Zaman Tahmin Edilemez >>

Rinoplasti (Burun Estetiği) Ameliyatı Hangi Durumlarda Yapılmamalıdır >>

Her Hasta Ayrı Bir Plan ve Ayrı Teknik Gerektirebilir >>

Rinoplasti (Burun Estetiği) Ameliyatı Öncesi Fotoğraf İncelemeleri >>

Ameliyat Sonrası En Mutlu Olması Muhtemel Hasta, Yüzüne Yakışan Buruna Sahip Olmak İsteyen Hastalardır! >>

Rinoplasti (Burun Estetiği) Ameliyatının Komplikasyonları >>

Rinoplasti (Burun Estetiği) Ameliyatı Sonrası Hasta Bakımı ve Ameliyat Sonrası Bilinmesi Gerekenler >>

Rinoplasti (Burun Estetiği) Ameliyatı Fiyatı Nasıl Belirlenir? >>

Rinoplasti (Burun Estetiği) Ameliyatı Sonrası Sigara Kullanılabilir mi? >>

Açık Teknik ve Kapalı Teknik Rinoplasti (Burun Estetiği) Ameliyatlarının Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir? >>

Rinoplasti (Burun Estetiği) Ameliyatı Sonrası Gözlük Kullanımı >>

Rinoplasti (Burun Estetiği) Ameliyatı Sonrası Tuzlu Sularla Burun Lavajı Ne Kadar Süre Yapılmalıdır? >>

Sinüs Rinse Kullanımı ve Hazırlanması / Sinüs Rinse Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar >>